شرکت مرغک تامین کننده تخم مرغ نطفه دار بزرگترین موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی کشور - موسسه رازی

موسسه رازی قدیمی ترین و بزرگترین موسسه فعال در زمینه تولید واکسن درایران است که سالانه بیش از سه و نیم میلیارد دز انواع فرآورده های بیولوژیک ( شامل انواع واکسنها و سرم های انسانی و دامی و واکسنهای طیور و آبزیان ) تولید میکند. شعبه مرکزی این موسسه در استان البرز واقع شده و در سایر شهرها همچون مشهد ، شیراز ، اهواز ، کرمان ، مرند و ... دارای مراکز آزمایشگاهی میباشد . این موسسه دارای بخشهای علمی و تحقیقاتی ، کتابخانه و انواع آزمایشگاههای تخصصی است و با موسسات بین المللی نظیر سازمان بهداشت جهانی WHO ، سازمان دامپزشکی جهانی IOE و سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد FAO همکاری دارد.

        Razi 1                Razi 1

انتخاب مزرعه مرغ مادر تخمگذار شرکت مرغک بعنوان واحد نمونه

بیست و هفتمین دوره انتخاب و معرفی تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی استان قم با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن همایشهای شهرداری قم برگزار شد . دراین همایش که دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور ، دکتر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات و آموزش وزارت جهاد کشاورزی ، مهندس طلایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی و تعدادی دیگری ازمسئولان استانی حضور داشتند ، مزرعه مرغ مادر تخمگذار شرکت مرغک دراستان قم ( فارم گنجینه ) بعنوان واحد نمونه برگزیده و معرفی شد. 

حضور مرغک دراتحادیه های مرغ تخمگذار کشور

بنام خدا

  حضور مرغک دراتحادیه های مرغ تخمگذار کشور:

اتحادیه های شرکت های تعاونی مرغ تخمگذارکشوربعنوان نهادهای تاثیر گذار برساماندهی ، مدیریت و رونق صنعت تولید تخم مرغ کشور، از جایگاه برجسته ای در میان سایر تشکلها و مراکز سیاست گذار دراین صنعت برخوردارند. تردیدی نیست که چنانچه این اتحادیه ها خط مشی مناسبی را برای مولفه های مختلف این صنعت اعم از انتخاب نژاد ، کنترل جوجه ریزی ، امنیت زیستی ، بهره گیری از دانش روز و بهبود فرآیندهای مدیریتی مزارع پرورش و تولید ترسیم نمایند، مشکلات حال حاضر این صنعت به تدریج مرتفع و ضمن مدیریت صحیح منابع کشور زمینه برای رونق بیش از پیش آن فراهم خواهد گردید.از اینرو شرکت مرغک بعنوان بزرگترین تولید کننده جوجه یکروزه تخمگذار کشور و با اعتقاد به نقش و جایگاه اتحادیه ها ، برگزاری جلسات همفکری و هم اندیشی با حضور مدیر عامل شرکت آقای دکتر محمد سبحانی مطلق واعضای این اتحادیه ها را در دستور کار خود قرار داده است.

1

به همین منظور و تا کنون نشست هایی با اعضای محترم اتحادیه های مرغ تخمگذار استانهای اصفهان ، خراسان رضوی و مرکزی بصورت جداگانه برگزارگردیده و مسائل گوناگون این صنعت درهرکدام از استانهای مذکور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است. فصل مشترک این جلسات، بیان تاریخچه ، توانمندیها و تجارب شرکتهای مرغک و هایلاین و نیز ارائه مباحث فنی پیرامون مدیریت دوران پرورش نژاد هایلاین از طرف شرکت مرغک و تشریح وضعیت صنعت طیور تخمگذار دراستان هدف ، بیان نقطه نظرات و مشکلات صاحبان این صنعت  و تبیین اقدامات صورت پذیرفته در هراتحادیه به منظور رفع مشکلات موجود ، ازطرف اعضای هرکدام از اتحادیه های مذکور است.

دکتر محمد سبحانی مطلق  مدیر عامل شرکت مرغک درجلسات فوق و درتبیین نقش و جایگاه شرکت های هایلاین و مرغک درصنعت مرغ تخمگذار دنیا و ایران ، سابقه دیرینه فعالیت این شرکت ها درسطح جهان و ایران ، پیشرو بودن شرکت هایلاین در دانش ژنتیک مولکولی مرغان تخمگذاردنیا ، سهم عمده نژاد هایلاین در کشور ایالات متحده آمریکا و جهان ، افتتاح بزرگترین و مدرن ترین کارخانه جوجه کشی خاورمیانه توسط شرکت مرغک با حضور معاون اول ریاست جمهوری و بهره مندی شرکت مرغک از کادری مجرب و کارآزموده را از مهمترین ویژگیهای ممتاز این شرکتها برشمرد و اهدا لوح تقدیر به پاس سی سال همکاری مشترک از طرف کمپانی هایلاین به  شرکت مرغک و همچنین اضافه شدن واریته 80 هایلاین به سبد محصولات شرکت مرغک را از دستاوردها و توفیقات اخیر شرکت مرغک دانست.

2
مدیران عامل و اعضای اتحادیه های مذکور نیز ضمن استقبال از حضور شرکت مرغک در این جلسات ، به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود درزمینه مختصات این صنعت دراستان خود پرداختند و راههای همکاری بهتر و بیشتر با شرکت مرغک را مورد بررسی قرار دادند. بررسی راهکارهای مناسب تر فروش جوجه به پولت کاران و مرغداران تخمگذار این استانها ، چگونگی ارائه خدمات و مشاوره های فنی از سوی واحد خدمات مشتریان شرکت مرغک و نیز پرسش و پاسخ و تبادل نظر پیرامون مسایل روز این صنعت از بخشهای دیگر جلسات فوق بودند.

شرکت مرغک براین باور است که حل مشکلات  ونیز شکوفایی روز افزون صنعت طیور تخمگذارکشور دربستر ارتباط ، همفکری و تعاملات مثبت و سازنده با صاحبان ، متخصصان و دست اندرکاران این صنعت میسر میگردد بنابراین مصمم است که دراین مسیر بیشتر و موثرتر از گذشته گام بردارد.  

                                                                                                                                                پایان                     

سمینار بین المللی هایلاین - استانبول - نوامبر 2017

سمینار بین المللی شرکت هایلاین با حضور مدیران ارشد این شرکت ، مدیران و کارشناسان شرکت مرغک و جمعی از مرغداران و فعالان صنعت طیور ایران ، روزهای دوشنبه و سه شنبه 13 و 14 نوامبر ( 22 و 23 آبانماه ) در محل هتل رادیسون بلو شهر استانبول برگزار گردید، مباحث مربوط به تغذیه در واریته های w36 و w80 نژاد هایلاین ، سهم و جایگاه نژاد هایلاین در جهان، تحقیقات و دستاوردهای شرکت هایلاین در زمینه ژنتیک مرغان تخمگذار به منظور افزایش شاخصهای عملکردی این نژاد و اصول مربوط به امنیت زیستی و بایو سکیوریتی مزارع از محورهای اصلی این سمینار بود که با استقبال قابل توجهی از سوی حاضرین مواجه شد.

همچنین معرفی تاریخچه، دستاوردها و توانمندیهای شرکت مرغک و نیز نتایج عملکردی واریته های w36 و w80 در تعدادی از فارمهای ایران از بخشهای دیگر این سمینار بود که توسط دکتر سبحانی مطلق مدیر عامل شرکت مرغک ارايه گردید.

بحث آزاد و جلسه پرسش و پاسخ از دیگر قسمتهای این سمینار بود که مورد توجه کلیه حاضرین قرار گرفت.

در پایان مراسم هدایایی از سوی شرکت مرغک و با حضور مدیران عامل شرکتهای مرغک و هایلاین به مدعوین اهدا گردید.